Građanima BiH od sada neće trebati viza za ulazak u Moldaviju i Albaniju, saopćeno je iz Vijeća ministara.
Vijeće ministara BiH utvrdilo je Prijedlog sporazuma s Vladom Republike Moldavije o putovanju državljana bez viza, čime se olakšavaju putovanja u turističke i poslovne svrhe i proširuje ekonomska, kuturna i naučna saradnja dviju država.
Istodobno, utvrđen je i Prijedlog sporazuma o izmjenama i dopunama Sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vijeća ministara Republike Albanije o uzajamnim putovanjima državljana.
Ovim sporazumima građani BiH i Moldavije, odnosno BiH i Albanije, oslobađaju se obaveza pribavljanja viza za ulazak i boravak na teritoriju druge ugovorne strane najduže do 90 dana u bilo kojem razdoblju od 180 dana.
(Klix.ba)
Omladinska organizacija "Korak Naprijed" Trebinje U korak naprijed sa vijestima, svaki dan.
