TREBINJE │ Grad Trebinje obezbijedio je cjelokupan iznos sredstava za odlazak na ekskurziju za sedmoro učenika osnovne i dvoje učenika srednje škole iz Trebinja, čiji roditelji nisu u materijalnoj mogućnosti da finansiraju ovo putovanje.
Novac za eksurziju roditeljima ovih učenika uručio je gradonačelnik Trebinja Slavko Vučurević na juče organizovanom prijemu u Gradskoj upravi.
„Troškovi eksurzije za osnovce koštaju po 350 KM, a za srednjoškolce 670 KM – isplatili smo ih u punim iznosima, a to nije sve. Pozivam sve građane čija djeca treba da idu na eksurziju, a ne mogu da im to priušte – vrata mog kabineta su vam uvijek otvorena. Ne smije nijedno dijete da izostane sa eksurzije zbog nedostatka materijalnih sredstava – jer je Gradska uprava spremna da izdvoji dovoljno novca za tu namjenu“, rekao je Vučurević za Radio Trebinje.
On je podsjetio da je Grad Trebinje i prošle godine srednjoškolcima koji su izostali sa ekskurzije naknadno omogućio odlazak u Srbiju.
(R.S/Radiotrebinje)
Omladinska organizacija "Korak Naprijed" Trebinje U korak naprijed sa vijestima, svaki dan.