Izgleda da kladionice mogu bilo koji dobitak proglasiti neregularnim ukoliko procijene da sporni meč nije završen onoko kako su ga oni prognoziraju.
Trebinjski kladioničari ne praštaju kladionicama propuste u ponudi! Iskusni igrač Nebojša M. pre nekoliko dana uspeo je da “ulovi” dobitak od 4.512,30 konvertibilnih marak,od kojih mu je isplaćeno samo 676. Preostali novac će vjerovatno tražiti na sudu.
Naime,Nebojša je u kladionici “Mocart” putem interneta uplatio nekoliko tiketa na kojima se kladio na vaterpolo utakmice Novi Zeland-Grčka, te Južna Afrika-SAD. Na obje je pogodio koeficijent 13,koliko je iznosila ponuda za igru “dvojka” na poluvrijeme,pošto su “Heleni” vodili 13:3,a “Ameri” 9:1.
Nebojša kaže da mu je ponuda bila više nego primamljiva,te da je bez razmišljanja uplatio tikete,ali i da se šokirao kada je vidio da su mu poništeni.
-Uspio sam da naplatim jedan tiket od 676 KM,pošto se radi o listiću koji sam priložio na uplatnom mjestu i isplaćen je pred svjedocima bez primjedbi. Međutim,na još tri dobitna tiketa koja sam uplatio onlijn zatekao sam kvote 1. Sve sam pogodio,dobici su 963,30 , 1.690,00 i 1183,00,ali su poništeni-poručio je ogorčeni Nebojša M.
Ovaj iskusni igrač član je kluba “Mocart” od prvog dana, pre ovog slučaja nikada nije imao problema,ali je sada primoran da tuži kladionicu koja je u članu 9 Pravila o priređivanju posebnih igara na sreću navodi:
-Prilikom izračunavanja dobitaka uzimaju se u obzir kvote koje su važeće u momentu klađenja.
Važeća kvota za klađenje je isključivo ona koja se nalazi na uplaćenom tiketu.
Nebojša tvrdi da su njegovi tiketu regularno uplaćeni,te da ga ne zanima zašto su naknadno poništeni.
Ukoliko me ne pozovu da riješimo problem ,pravdu ću tražiti na sudu,pa neka tamo objašnjavaju zbog čega su mi jedan tiket isplatili,a tri preostala nisu-bio je jasan Nebojša.
Predstavnici kladionice “Mocart” ,čije je sijedište u Bijeljini nisu odgovarali na pozive.
Ovo nije prvi slučaj da igrači hvataju kladionice na “spavanju” a tandem iz grada na Trebišnjici poznat po tome da pomno prati sve promjene u ponudama uskoro će se naći na sudu u Sokocu,pošto je tužio “Bet lajv” za dobitak od približno 30.000 KM.
Oni su u oktobru prošle godine uočili da je kladionica ponudila izuzetno visoku kvotu da na kvalifikacionim utakmicama za odlazak na Svijetsko prvenstvo neće biti isključenja,pa su odlučili da sa 90 uloženih maraka pokušaju da zarade više od 330.000KM.
Međutim zbog zarađenih crvenih kartona na susretima Makedonija-Srbija,odnosno Italija-Danska. Trebinjci su zaradili “tek” nešto više od 30.000KM. Ipak u kladionici nisu željeli da im isplate dobitak,jer je,kako su obrazložili,greškom u njihovom sistemu došlo do zamjene koeficijenata!
-Krajem avgusta je suđenje od koga Trebinjci očekuju pozitivnu presudu.
Omladinska organizacija "Korak Naprijed" Trebinje U korak naprijed sa vijestima, svaki dan.

