Home » Uncategorized » Trebinju uručena studija izvodljivosti projekta vodosnabdijevanja i kanalizacije

Trebinju uručena studija izvodljivosti projekta vodosnabdijevanja i kanalizacije

Sohail Hasan, glavni ekspert za infrastrukturu konsultantske kompanije “WYG International” danas je gradonačelniku Trebinja Slavku Vučureviću i saradnicima uručio studiju izvodljivosti za vodosnabdijevanje i prikupljanje i tretman otpadnih voda.

Prezentacija 2

Vučurević je istakao da je Trebinje dobilo kapitalnu studiju sa kojom će moći da konkuriše za dodjelu sredstva za investiranje u vodosnabdijevanje i kanalizaciju u narednih 30 godina.

Prezentacija

“Ovaj projekat je rezultat velikih napora konsultantske kompanije i gospodina Sohaila sa jedne strane, tima za upravljanje projektom Ministarstva za finansije RS kao i Tima za implementaciju projekta iz Trebinja te lokalnih preduzeća. Studija omogućava Trebinju da aplicira za kreditna sredstva i korišćenje grant sredstava iz IPA fondova . Trebinje je prvi grad u BiH koji je dobio studiju što predstavlja prednost za odobravanje sredstava za prvu fazu projekta”, rekao je gradonačelnik Trebinja.

On je istakao da će u okviru prve faze ovog projekta biti proširen kapacitet postojećeg prečistača, za šta je neophodno oko milion maraka.

Sohail Hasan je istakao da je ova studija prioritet za odobravanje sredstava za koja postoje bilateralni donatori, te da je Trebinje prvi grad koji bi trebao dobiti ta sredstva.

“Švedska agencija za međunarodni razvoj SIDA je jedan od pratećih investitora u ovom programu, koja bi mogla da obezbijedi grantovska sredstva za ovaj projekat”, dodao je Hasan.
Studija je rađena oko šest mjeseci, a njenu izradu finansirala je Evropska unija.

Grad Trebinje

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*