Home » Sve vijesti » Trebinje: Specijalci svečano obilježili dan osnivanja

Trebinje: Specijalci svečano obilježili dan osnivanja

Udruženje veterana 3. odreda Specijalne brigade policije „Hercegovina“ danas je svečano obilježilo 23 godine od formir

sbp bodiroga

U crkvi Svetog velikomučenika Lazara u krugu nekadašnje kasarne služen je parastos poginulim borcima ovog odreda, nakon čega su brojne delegacije veterana i Gradske uprave Trebinje položile cvijeće u holu zgrade Centra javne bezbjednosti Trebinje ispred spomen-ploče pripadnicima MUP-a, koji su položili svoje živote u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Dejan Bodiroga, predsjednik novoosnovanog udruženja podsjetio je da je ovaj odred bio sastavljen od pripadnika iz cijele Hercegovine.

„Ako napomenem da su naši borci ginuli od Trebinja, Mostara, Treskavice, Sarajeva, Ozrena do Majevice, onda nije teško zaključiti kakav je ratni put prošao naš odred“, rekao je Bodiroga i izrazio nadu da sadašnji pripadnici Specijalne jedinice svoja znanja i vještine neće morati dokazivati u ratnim uslovima.

sbp3

sbp1

sbp2

Bodiroga je napomenuo da će kao veterani odreda „Hercegovina“ pomoći CJB Trebinje u podizanju spomenika svim poginulim pripadnicima MUP-a sa područja Hercegovine.

sbp ribic

Sadašnji pripadnici Specijalne jedinice MUP-a ponosni su na ratni put ove brigade, rekao je Dragan Ribić, komadant Specijalne jedinice MUP-a RS .

„Ponosni smo na sve ono što je devet odreda u sastavu brigade učinilo na stvaranju RS, a obilježavanje dana osnivanja bilo kog odreda za nas je posebna prilika da se sjetimo onih koji su dali svoje živote za Republiku Srpsku“.

Treći odred SBP je u otadžbinskom ratu bio u sastavu Specijalne brigade policije MUP-a RS i u svojim redovima imali su 12 poginulih.
M.I./Radiotrebinje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*