Ivan Koprivica prvi je amaterski šampion Trebinja u američkom kuglanju – boulingu (bowling).

Na „Prvom amaterskom turniru“ u ovom „najmlađem“ trebinjskom sportu, koje je danas održano u kuglani Bouling kluba „Stars“, Koprivica je u konkurenciji 30 takmičara osvoji prvo mjesto – i ušao u istoriju kao pobjednik prvog takmičanja u američkom kuglanju ikad održanom na ovim prostorima.

Nešto nesigurnije ruke u finalnom duelu bio je Bojan Uljarević, kojem je pripalo drugo mjesto, dok je treći bio Srđan Radović, a četvrti Saša Ninković.

Za najuspješnije takmičare Bouling klub „Stars“ je obezbijedio prigodne nagrade sponzora.
Direktor Bouling kluba Ljubiša Tomašević kaže je ovo prvi u nizu planiranih turnira koje će klub organizovati s ciljem popularizacije ovog sporta među Trebinjcima, a nada se da će Trebinje biti i prvi grad u BiH koji će imati i svoj profesionalni bouling klub.

„BiH je jedina zemlja u regionu koja nema svoj bouling savez, ali će naš klub biti inicijator da se – udruživanjem sa još najmanje dva – stvore i formalni uslovi za osnivanje takve sportske federacije. To bi bio prvi korak ka profesionalizaciji ovog sporta i na prostorima BiH“, kaže Tomašević, dodajući da je današnji turnir pokazao da bi Trebinje, iako se bouling ovdje igra tek tri mjeseca, moglo da računa na kvalitetan takmičarski tim.
(radiotrebinje)
Omladinska organizacija "Korak Naprijed" Trebinje U korak naprijed sa vijestima, svaki dan.