Home » Sve vijesti » Bileća: Đorđije Kašiković na TOP listi 20 najaktivnih srednjoškolaca u BiH GLASAJTE I VI

Bileća: Đorđije Kašiković na TOP listi 20 najaktivnih srednjoškolaca u BiH GLASAJTE I VI

Mladi Bilećani Đorđije Kašiković našao se na TOP listi 20 najaktivnih srednjoškolaca u BiH u skluopu projekta „Želimo znati! Kako u ovoj zemlji ostati“ koji se relizuje već šestu godinu za redom u Bosni i Hercegovini od strane Mreže savjeta/vjeća učenika u BiH.

Već šestu  godinu za redom mreSVUBiH realizuje kampanju „Želimoznati“ koja se tiče srednjoškolaca i njihove aktuelne problematike. Kroz ovu kampanju smo rješavali različite probleme srednjoškolaca, zalagali se za poštovanje prava i obaveza, ukazivali na  ovaj problem sve većeg odlaska mladih osoba iz naše države. Ove godine želimo da Bosni i Hercegovini pokažemo šta je to ovdje dobro i kakve ljudske kapacitete naša država posjeduje. Želimo pokazati razloge zašto ostati u Bosni i Hercegovini, pokazati svima da smo mi resurs koji država treba da koristi, a ne problem koji treba da rješava.Naziv ovo godišnje kampanje je „Želimo znati!Kako u ovo zemlji ostati?“.-navodi se na sajtu pomenute organizacije.

Glasati možete i Vi za mladog Bilećanina koji ima samo 18 godina,a mnogo uspjeha iza sebe.

Glasanje se obavlja tako što ćete lajkovat istranicu Mreže savjeta/vjeća učenika u BiH,a potom fotofgrafiju Bilećanina koju imate u prilogu.

https://www.facebook.com/mresvubih/photos/a.1290848761007924.1073741848.753405784752227/1290848984341235/?type=3&theater

Glasanje traje do 16.03.2017 godine do 20:00h .Podržimo mladoga Hercegovca i našim glasovima motivišimo ga da nastavi dalje.

Na pitanje kako se osjeća rekao je sledeće;

Jako sam uzbuđen i srećan još uvijek ne mogu da vjerujem da se baš moje ime nalazi na listi 20 najaktivnih srednjoškolaca u BiH. Za mene je ovo već dovoljno veliki uspjeh ali nastojaću da postignem još veći  jer nadam se da ću biti primjer svim mladim ljudima da se sve može postići kada mi to hoćemo. Radujem se što srednjoškolske klupe napuštam prije svega kao čovjek ,a potom kao neko ko je ostavio dovoljno velik trag iza sebe u svojoj školi.Titula najaktivnijeg učenika na top listi BiH svakako da prija i jako se ponosim sa njom i nastojaću da istih bude sve više.” Rekao je za Omladinski portal Korak Naprijed.com  Đorđije Kašiković mladi aktivista.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*