U Trebinju je u toku uređenje drvoreda koji su svojevrsni simbol grad.
Ovako obimna rekonstrukcija, kažu u Odjeljenju za stambeno-komunalne poslove, urađena je prije desetak godina. Redovne mjere održavanja, svakako bile su uključene, ali ne u ovom obimu. Radovi su trenutno obustavljeni zbog vremenskih prilika.
Čeka se ljepše vrijeme da bi se nastavio započeti posao. Orezivanje stabala lipe u ulici Trebinjskih brigada i Dušanovoj u kojima su i najduži drvoredi u Trebinju, počelo je pred kraj jeseni. Inače, praksa je da se listopadno drveće orezuje uglavnom u periodu mirovanja pred kraj jeseni ili početkom zime.
Pravilno orezivanje drveća, ističu stručnjaci , doprinosi održavanju zdravlja i bujnosti stabla, njegovom obliku i veličini. Trenutno su radovi obustavljeni zbog vremeneskih uslova , ali će, čim vrijeme dopusti, biti nastavljeni.
Za rekonstrukciju stabala u gradskom budžetu planirana su sredstva u iznosu od 15 000 maraka.
Neupotrebljive grane odvoze se na deponiju, dok će dio biti iskorišten za ogrev. Nakon rezidbe, u zavisnosti od vremenskih prilika uslijediće okopavanje javnih zelenih površina, dok se redovna hemijska zaštita platana, svake godine obavlja u maju.
RTRS
Omladinska organizacija "Korak Naprijed" Trebinje U korak naprijed sa vijestima, svaki dan.