Home » Sve vijesti » Trebinje: Oproštaj od Nikole Sekulovića

Trebinje: Oproštaj od Nikole Sekulovića

Povodom smrti predsjednika Pokreta za Trebinje Nikole Sekulovića, u organizaciji ove stranke danas je u sali Skupštine grada održana komemorativna sjednica.

Govoreći o Sekulovićevom životnom i profesionalnom putu njegov prijatelj i stranački kolega Momčilo Bodiroga podsjetio je da je Sekulović svoj politički angažman započeo u Srpskom pokretu obnove prije više od dvije decenije, kada je „uz veliku buku jedan društveni sistem smjenjivao drugi“ i kada su ga mladalački elan u vjera u „demokratiju, slobodu i jednake šanse za sve“ vodili u zahtjevu „da se stvari radikalnije mijenjaju“.

sekulovic2

Bodiroga je podsjetio da je Sekulović u dva mandata 1998. i 2000. godine predstavljao ovu stranku u opštinskom parlamentu Trebinja, da je 2006. bio među osnivačima Demokratskog pokreta Srpske – DEPOS, da bi mu najposle „ljubav prema Trebinju i želja da svom Trebinju služi“ dali ideju za osnivanje nove stranke „Pokreta za Trebinje“.
Kao obornik ove stranke Sekulović je izabran za predsjednika Skupštine opštine Trebinje u mandatu 2004 – 2008. godine, naglasio je Bodiroga.

„Pamtićemo te kao čovjeka koji je otvoreno znao da ukaže na stranputice, probleme i loša rješenja, ali i podrži ona prava pa ma od koga dolazila i čiji prijedlog bila. Volio si Trebinje na sebi svojstven način. Želio si njegov brz razvoj i prosperitet, ali te politički nazadnjaci i birokrate nisu mogli ni razumjeti, akamoli pratiti“, rekao je Bodiroga.

Od prijatelja i dugogodišnjeg saradnika u Ligi za zaštitu privatne svojine i ljudskih prava na komomoraciji se oprostio Radmilo Golijanin.

Nikola Sekulović preminuo je u subotu, 30. januara, u Beogradu, a biće sahranjen danas u 15 časova na gradskom groblju u Podgljivlju.
R.S/Radiotrebinje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*